środa, 3 stycznia 2018

Tęcza- gra dla każdego

Kiedy na dworze szaro i ponuro, deszcz leje jak z cebra a zamiast bałwana ze śniegu można lepić babki z błota, trzeba życiu dodać barw. A gdzie ich szukać jak nie w tęczy?
"Tęcza" firmy Granna to jedna z tych gier, w którą gramy już od kilku lat. Łatwe zasady, szybka rozgrywka a do tego ta feeria barw...🌈


"Tęcza" to gra w kolory przeznaczona dla dzieci od 3 do 10 lat. Składa się z planszy podzielonej na 6 kolorów, kółeczek z obrazkami, kolorowej kostki oraz instrukcji.
Gra uczy i doskonali naukę kolorów, ćwiczy pamięć oraz koncentrację.
Gra posiada trzy warianty rozgrywek i dlatego skierowana jest do tak szerokiej grupy odbiorców.

 Wariant 1.
Skierowany jest dla najmłodszych. Rozkładamy planszę oraz kartoniki i dopasowujemy kolorystycznie. Przy okazji poznajemy i ćwiczymy nazwy przedmiotów znajdujące się na kartonikach:) Mój synek dobrze sobie radził z tym wariantem mając ok 2 lat. Można więc spróbować wprowadzić grę nawet przed ukończeniem 3 roku życia.


Wariant 2.
To już nieco trudniejszy poziom . Tutaj przede wszystkim trenujemy pamięć ale również koncentrację.
Kładziemy na planszy kartoniki nazywając je po kolei. Kartoniki kładziemy rysunkiem do dołu na odpowiednim polu- żółte przedmioty na żółtym polu, niebieskie na niebieskich itd.
Rzucamy kostką i wskazujemy na jedno z kółek leżących na planszy. Kolor wskazany przez kostkę musi równać się kolorowi na planszy. Próbujemy odgadnąć co jest na kartoniku nie podnosząc go. Po wypowiedzeniu nazwy, sprawdzamy czy zgadza się ona z rysunkiem. Jeśli tak, to zabieramy kółeczko, jeśli nie gra kolejny gracz. Wygrywa ten, kto ma najwięcej kółeczek.





Wariant3.
Najtrudniejszy, podobny do wariantu nr 2. Różnica polega na tym, że kółeczka nie są porozkładane kolorystycznie a przypadkowo. W tym wariancie zielone jabłko może trafić np. na żółte pole. Gra przebiega tak samo ja w wariancie 2 i wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kartoników.

Na odwrocie planszy jest umieszczony kolorowy rysunek z przedmiotami, które umieszczone są na kartonikach. Możemy wykorzystać to do ćwiczenia nazw i kolorów.


Ciekawym elementem jest też instrukcja. Dowiemy się z niej jak powstaje tęcza, z jakich składa się kolorów. Poznamy aż 11 odcieni koloru niebieskiego.


Które kolory należą do ciepłych a które do zimnych? Tutaj też znajdziecie odpowiedź.


A co z kolorami, których nie ma w tęczy? Jak się nazywają i z czym nam się kojarzą? Wszystkiego dowiemy się z instrukcji:)



Mimo tego, że gra jest już ładne parę lat na naszym rynku, to bardzo ją polecam. Łatwe i proste zasady, znakomity trening pamięci ( również dla nieco starszych graczy) oraz ćwiczenie koncentracji. My uwielbiamy😃

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz