wtorek, 21 lipca 2015

Księzniczki z klamerek i własny teatrzyk

Jeśli brakuje Wam pomysłu na wakacyjne zabawy to zachęcamy do stworzenia własnego teatrzyku wraz z aktorami. Taka zabawa nie tylko rozwija kreatywność u dzieci, ale również doskonali mowę, poszerza zasób słów, rozwija płynność ruchów, skłania do zapamiętywania tekstu bądź wymyślania go na bieżąco, kształci postawy i uczucia, wrażliwość estetyczną oraz rowija zainteresowania sztuką teatralną.
U nas dzisiaj goszczą para książęca i bohaterowie Krainy Lodu. Rok temu była Kotka Pusia z przyjaciółmi TU . I sama już jestem ciekawa, kto będzie się z nami bawił następnym razem?
Na pomysł stworzenia księżniczek z klamerek wpadła Cynamonka. Pomalowała je farbami plakatowymi i zabrała się do zabawy. Księżniczkom brakowało jednak rozłożystych sukni balowych i pięknych długich włosów. Wspólnymi siłami wyczarowałyśmy z "niczego" piękne księżniczki, Cynamonek dorobił księcia, potem jeszcze powstała Elsa, Anna, Hans i Kristof- znani wszystkim bohaterowie Krainy Lodu.
Ponieważ drewniane klamerki nie bardzo chcą stać, stworzyliśmy dla nich z kartonu ogród z jeziorem, kwiatami i drzewami, który w rezultacie stał się sceną naszego teatrzyku, i na ściankach którego możemy wpinać nasze postacie.
Księżniczki i książęta zrobieni zostali z drewnianych klamerek pomalowanych farbami. Stroje wykonane są z kolorowej bibuły przyczepionej za pomocą tasiemki lub kleju. Włosy zrobione są z grzyw Koników Pony, które kilka dni temu odwiedziły salon fryzjerski i postanowiły nosić krótkie fryzurki:) Suknie przyozdobione są malunkami wykonanymi plakatówkami.Scena naszego teatrzyku zrobiona jest z pudełka a wszystkie ozdoby z bibuły przyklejonej klejem. Przy okazji ćwiczyliśmy darcie bibuły i toczenie malutkich kuleczek- kwiatuszków. W ten sposób znowu przemycone zostały ćwiczenia usprawniające małą motorykę.

Księżniczki...


 Poznajecie? To Hans, Anna i Elsa..:)


Jak wiadomo, dzieci nie lubią się nudzić, a to zajęcie zaabsorbowało ich na dobre 1,5 godz i widziałam, że wspaniale bawią się przy tworzeniu naszego teatrzyku. Teraz jeszcze tylko scenariusz i zaczynamy cykl przedstawień. Może wpadniecie?2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy pomysł na klamerki. Chyba go podpatrzę i zrobimy sobie laleczki .... do teatrzyku ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję i zachęcam do zrobienia laleczek:)

      Usuń