sobota, 7 stycznia 2017

Zimowe obrazki

Za oknem biało i mroźnie. Prawdziwa, wymarzona zima. Dzieci szaleją na dworze a kiedy już zmarzną i wrócą do domu i przypadkiem wkradnie się nuda, polecamy wykonać zimowe obrazki. Siadamy do stołu w blasku choinki, bierzemy papier, nożyczki, pisaki, klej i tworzymy...


Do naszych prac użyliśmy kawałków folii bąbelkowej, farb plakatowych i akwareli, papieru kolorowego, pisaków, kleju i wacików kosmetycznych.

Najpierw dzieci pomalowały kawałki folii i odbijały ją na kartkach. Dzięki bąbelkom na kartce powstało złudzenie spadającego śniegu.Kolejny krok to wycinanie z kolorowego papieru. Pola zdecydowała się na domki, Julek na pociąg. Każdy wycinał swoje kształty a potem naklejał na przygotowanej wcześniej kartce.Kolejny krok, to przyklejenie wacików czyli zaśnieżonych dachów.


Potem tylko okna i kilka innych detali


I zaśnieżone miasteczko gotowe


Julek swoje domki namalował farbami


Pociąg nie bardzo miał ochotę na śnieżne czapy, więc pędził w śnieżnej zamieciCzy zima musi być szara i nudna? Oczywiście, że nie! U nas jest bardzo kolorowa:)

2 komentarze:

  1. My narazie szaleć na mrozie nie możemy więc zostaje nam patrzenie przez okno i prace plastyczna... Wasze zimowe miasteczko bardzo mi się spodobało :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My też jakiś czas byliśmy uziemieni, ale tera codziennie wyskakujemy choć na chwilę na sanki i ślizgi. Mróz duży, wiec za długo i tak nie wytrzymujemy, więc jest też czas na twórcze zabawy:)

      Usuń