czwartek, 13 sierpnia 2015

Bydgoszcz - wodne miasto

Upał w mieście, to nie lada wyzwanie. Na szczęście w Bydgoszczy wody nie brakuje i w razie nagłej potrzeby, można się nią ochłodzić:) Przy okazji chcemy Wam pokazać tę piękniejszą stronę naszego miasta i zachęcić do odwiedzin:)Bydgoszcz położona jest nad rzeka Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą. Na jej terenie znajduje się ok 50 zbiorników wodnych. Większość z nich to niewielkie stawy i starorzecza. Największe z nich między innymi to nasz osiedlowy Balaton, o którym pisaliśmy np TU.
W samym sercu miasta mamy przepiękną Wyspę Młyńską położoną między Brdą i jej odnogą Młynówką z widokiem na Wenecję Bydgoską i Operę Nova. Tam możecie znaleźć nie tylko wodę ale również zieleń, zabytki, muzea, plac zabaw, plażę itp. 
Dzięki rewitalizacji przeprowadzonej w 2006-2007 roku Wyspa Młyńska pełni głównie funkcję rekreacyjną i kulturalną. Jedną z głównych atrakcji w upalne dni są kaskady wodne, które  niosą ukojenie nie tylko maluszkom:)

Piaskownica


Rzeka Muzyki w amfiteatrze Opery Nova to cykl wakacyjnych koncertów na wodzie. Scena umieszczona jest na statku:)


Nie tylko Wyspa Młyńska jest wodną atrakcją Bydgoszczy. Na Starym Rynku możemy ochłodzić się przy zraszaczach, pobrodzić w powstałych kałużach oraz skosztować orzeźwiającej wody z Wodociągów Miejskich.
Dużą ozdobą Starówki jest fontanna - rzeźba "Dzieci bawiące się z gęsią" tzw "Studzienka" z 1909r, która jest jedną z najstarszych zachowanych rzeźb publicznych w mieście.Rejs Bydgoskim Tramwajem Wodnym, to niezapomniane wrażenie i każdy, kto odwiedzi nasze miasto, powinien skorzystać z tej atrakcji:) Więcej informacji o trasie tramwaju, przystankach i cenach biletów znajdziecie TURzeka to również inne jednostki pływające i zakotwiczone na stałe

Przed jednym z centrów handlowych nielada atrakcją jest fontanna. Po takiej zabawie, dobrze mieć ze sobą ubranie na zmianę:)
Podążając szlakiem fontann polecam również zobaczyć fontannę Potop, przy której odbywają się koncerty, najnowszą atrakcją jest fontanna multimedialna niedaleko Filharmonii Pomorskiej.
Warte zobaczenia jest również pierwsze w Polsce Muzeum Wodociągów .
W Bydgoszczy odbywają się też liczne imprezy "wodne" a najbardziej znana z nich, to "Ster na Bydgoszcz".
To oczywiście nie wszystkie atrakcje wodne, jakie oferuje miasto i okolica, bo i dla bardziej zaprawionych w bojach wodniaków coś się znajdzie: kajaki, rejsy jachtami, skutery wodne, domy na wodzie, śluzy...
Bydgoszcz więc wodą stoi i kto szuka ochłody w te upalne dni, to na pewno tutaj ją znajdzie. Dla każdego miłośnika doznań wodnych, atrakcji nie zabraknie. A jest w czym wybierać. Gwarantuję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy!

4 komentarze:

 1. W Bydgoszczy nigdy nie byłam ale nawet bym nie pomyślała że tam tyle wody ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O, to zapraszamy! Koniecznie musicie zobaczyć naszą "wodną" Bydgoszcz:)

   Usuń
 2. Wow, nigdy nie podróżowałam tramwajem wodnym.
  Jestem przekonana, że Młody byłby zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy ładnej pogodzie, taka podróż to sama przyjemność. Rejs trwa max 70min przez samo centrum Bydgoszczy:) Zapraszamy:)

  OdpowiedzUsuń