poniedziałek, 31 marca 2014

Dzień Ziemniaka!

Mamacynamonka wyczytała w babskiej prasie, że dzisiaj jest Dzień Ziemniaka! I zdziwiła się, że i ziemniak ma swoje święto. Trzeba to wykorzystać! Cynamonki najbardziej z ziemniaków lubią frytki, ale taki dzień to okazja do "spróbowania" ziemniaka całkiem inaczej. I tak w głowie zrodziło się kilka pomysłów.
Najpierw Cynamonki wnikliwie przyjrzały się ziemniakom, Cynamonka je policzyła-bo liczyć to ona potrafi! Potem Mamacynamonka ukryła w kuchni całe 7 ziemniaków jakimi dysponowała. Cynamonka szukała najpierw bez podpowiedzi, potem zastosowaliśmy ciepło-zimno. Cynamonek nie miał ochoty na takie poszukiwania i wolał rozrzucać ziemniaki po kuchni- to sprawiało mu taką samą radość jak Cynamonce poszukiwania.
Następna zabawa to ziemniaczane stempelki. W ruch poszły farby plakatowe, które Cynamonki uwielbiają. Oprócz stemplowania było też malowanie paluszkiem i patyczkami do uszu.
Ta zabawa tak się Cynamonkom spodobała, że  wyobraźnia trochę je poniosła i pomalowane zostały również co niektóre części ciała.Kolejna zabawa to ziemniaczane głowy. Zazwyczaj używaliśmy do tego ciastoliny, ale Dzień Ziemniaka zobowiązuje i Cynamonki stworzyły ziemniaczane głowy z ziemniaków.


Po tych zabawach rodzina Cynamonków bardzo zgłodniała i oczywiście zjadła placki ziemniaczane koniecznie z pietruszką.
W trakcie jedzenia  padały pomysły jak można przyrządzić ziemniaki i wymienialiśmy dania, w których one występują. I wiecie co, Cynamonki nie wymieniły frytek!Na zakończenie ziemniaczanego dnia Cynamonki zasadziły w naszym przyblokowym ogródku  dwa ziemniaki. Już nie mogą się doczekać co z nich wyrośnie. Może cynamon?:)


Mam nadzieję, że biedronka zdążyła odlecieć!

Pozdrawiamy i zachęcamy wszystkich do ziemniaczanych zabaw.
Mamacynamonka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz