czwartek, 10 lipca 2014

Mobilek z koralików i papierowego kubka - instrukcja

Przed wakacyjnym wypoczynkiem, między walizką a namiotem, udało nam się wygospodarować chwilę na stworzenie mobilka. Może to być mobilek domowy, ale sprawdzi się też w ogrodzie, pod warunkiem, ze będzie pod daszkiem, albo użyjemy plastikowego kubka zamiast papierowego.

Do zrobienia mobilka potrzebne będą:
papierowy kubek
dziurkacz
mocna nitka (cienki drucik, włóczka)
koraliki
farby akwarele
cienka wstążeczka

Odwracamy kubek do góry nogami, na brzegu wycinamy dziurkaczem otwory (trzeba je w miarę równo rozmieścić). My użyliśmy dziurkacza ozdobnego i wycięliśmy 5 otworów. Do każdego otworu przygotowujemy 5 nitek ( my mieliśmy cieniutki, elastyczny drucik używany przy robieniu biżuterii). Na każda nitkę nawlekamy koraliki, zawiązujemy na końcu supeł. Malujemy kubek akwarelami używając małej ilości wody. Na dnie kubka wycinamy dwa otwory( można je zrobić ostrym nożem), przekładamy wstążeczkę, zawiązujemy wewnątrz kubka. Mobilek gotowy. Wygląda super. U nas na razie wisi w domu, ale pewnie o wiele lepiej prezentowałby  się na zewnątrz. Koraliki błyszczałyby w słońcu a wiatr kołysałby lekko masze cudeńko...

Podczas robienia mobilka Cynamonka ćwiczyła przenoszenie koralików za pomocą małych szczypiec do biżuterii. Zabawa była bardzo zajmująca:)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz