czwartek, 15 października 2015

Wazon z liści

Jesień tego roku jest bardzo zmienna. A to słońce, a to śnieg a w przedszkolnym ogródku krokusy! Korzystając więc z każdej okazji, zbieramy jesienne skarby i wykorzystujemy je do niezliczonej ilości zabaw.
Nasza kolejna propozycja na wspólne kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem, to wazon z liści.Do wykonania wazonu użyliśmy:

kolorowych liści klonu
szklanej butelki po soczku
kleju wicol
cekinów
przezroczystego lakieru do decoupage

Wykonanie takiej ozdoby jest banalnie proste i myślę, że większość dzieci wykona ją samodzielnie lub z niewielką pomocą rodziców.
Butelkę myjemy, odrywany etykietę i osuszamy. Wybieramy liście świeże, które są miękkie i te, które bez problemu można wyginać. Liście smarujemy klejem i przyklejamy do butelki. Butelkę pokrywamy liśćmi zakrywając wszystkie miejsca tak, aby nie prześwitywało szkło.

Dla tych co nie wiedzą, klej wicol czy magik po wyschnięciu stają się przezroczyste, więc proszę się nie przejmować jeśli warstwa kleju będzie dość obfita i wystająca spod liści czy ozdób.
Najlepiej aby liście były przyklejone spodnią stroną do butelki, ale Cynamonek miał wizję odwrotną i też wyszło ładnie:)

Po przyklejeniu liści, wazon możemy ozdobić cekinami, koralikami czy innymi ozdobami. U nas tym razem użyte zostały duże cekiny kwiatki.


Na koniec możemy posmarować wszystko warstwą lakieru, ja użyłam takiego do decoupage. Liście dzięki temu ładnie się błyszczą. Odstawiamy do wyschnięcia. U nas trwało to całą noc.


Po wysuszeniu liście mocno trzymają się butelki i są sztywne. Teraz wystarczy tylko umieścić w wazonie kwiaty czy jesienne gałązki i ozdoba gotowa:)Powodzenia i miłej zabawy:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz