niedziela, 29 maja 2016

Malutkie domki ozdobione metodą decoupage

Brakuje nam ostatnio czau na mniej lub bardziej twórcze działania. Wolne chwile spędzamy zazwyczaj na świeżym powietrzu lub na wspólnych grach i zabawach. Zauważyłam jednak, że Cynamonki bardzo tęsknią za "artystycznym" spędzaniem czasu i szukają okazji aby to zmienić. Wspólnie więc postanowiliśmy odświeżyć sobie technikę decoupage w wersji dziecięcej i ozdobiliśmy nią malutkie domki dla ptaszków.


Pierwsze nasze próby ozdabiania przedmiotów metoda decoupage znajdziecie TU. Było mnóstwo zabawy a efekty były niesamowite:)
Dzisiaj trochę odświeżamy tamten post, ozdabiamy domki dla ptaszków i dodajemy dużą szczyptę brokatu:)

Metoda decoupage w wersji dziecięcej jest bardzo bezpieczna i banalnie prosta. Wystarczą tylko dowolne przedmioty do ozdabiania, papierowe serwetki i białko jajka. Opcjonalnie jeszcze specjalny lakier do nabłyszczania.

Serwetkę dzielimy na warstwy i korzystamy tylko z tej pierwszej, nadrukowanej. Wycinamy elementy lub części serwetki, którymi chcemy ozdobić nasz przedmiot.
Białko roztrzepujemy i smarujemy nim dokładnie przedmiot. Następnie nakładamy delikatnie serwetkę. Możemy to rozbić element po elemencie( smarujemy, przyklejamy, smarujemy, przyklejamy itd.) Kiedy cały przedmiot jest już obklejony, całość bardzo delikatnie smarujemy białkiem. Musimy bardzo uważać, bo serwetki mogą się lekko przesuwać lub marszczyć. Kiedy wszystko ładnie zaschnie (kilka godzin), można posmarować lakierem. Moje Cynamoniki dorwały jeszcze brokat i solidnie obsypały nim swoje domki. Błyszczą się teraz na całego a serwetki zostały lekko przykryte. Nie mniej jednak wyglądają dosyć ciekawie i oryginalnie:)Jeśli jeszcze nie ozdabialiście niczego metodą decoupage, to koniecznie to zróbcie. Jest przy tym mnóstwo zabawy, metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla dzieci a przy okazji możemy trochę poćwiczyć małą motorykę- wycinanie, wyrywanie, smarowanie i precyzyjne nakładanie elementów. A efekty są niezwykłe:)

Przyjemnej zabawy!

4 komentarze:

 1. Śliczne!!! Zwłaszcza ten w kaczuszki!!!
  PS moja córka ma taka bluzkę z rybią ością :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kaczuszki zawładnęły naszymi domkami:)A bluzka jest super! Julek ją bardzo lubi:)

   Usuń
 2. Domki wyglądają teraz o niebo lepiej :-D

  OdpowiedzUsuń