wtorek, 7 czerwca 2016

Akwarium z pudełka po butach z ruchomymi rybkami

Kalendarzowe lato zbliża się wielkimi krokami, to astronomiczne już podobno jest, więc najwyższy czas zacząć letnie zabawy!
Sezon letniego szaleństwa otwiera akwarium zrobione z pudełka po butach.


Do wykonania takiego akwarium potrzebne nam będą:
- kartonowe pudełko np. po butach
- bibuła niebieska i zielona
- muszelki
- kamyki
- piasek
- sztywny papier do samodzielnego wykonania rybek
- klej
- inne morskie akcenty( statki, rozgwiazdy, patyczki wyłowione z morza)

Naszą zabawę zaczynamy od przygotowania rybek. Wycinamy ich kształty ze sztywnego papieru lub kartonu a dziecko w dowolny sposób je ozdabia. Cynamonka swoje ozdobiła pisakami, ale możemy użyć kredek, cekinów lub innych ozdób.
W czasie kiedy dziecko przygotowuje rybki, osoba dorosła na jednym z boków pudełka robi parzystą liczbę dziurek. W naszym przypadku jest to 6. Dziurki potrzebne będą do zawieszenia rybek.

Budowę naszego akwarium zaczynamy od pocięcia bibuły w paski i przyklejeniu jej na dnie i bokach pudełka.


Dno pudełka będzie stanowiło tło naszego akwarium. Pudełko stawiamy więc tak, aby dziurki wcześniej wykonane były na górze a dno pudełka na wprost dziecka.
Dolną część pudełka smarujemy klejem i posypujemy piaskiem. Kładziemy lub przyklejamy klejem muszelki, patyczki i kamienie.Teraz czas na zawieszenie rybek.
W naszym akwarium rybki są ruchome, mogą schodzić na samo dno i podpływać pod powierzchnię wody. Dzieje się tak, ponieważ na jednej nitce zawieszone są po dwie rybki a nitka dodatkowo przełożona jest przez dwie wcześniej zrobione dziurki.Dzięki temu jedna rybka z pary może być wysoko a druga nisko.
Akwarium można również ozdobić dodatkowymi morskimi gadżetami. W naszym pojawił się kuter rybacki i rozgwiazda.Jak Wam się podoba nasze akwarium? Macie ochotę zrobić podobne?

Życzymy miłej zabawy!


2 komentarze:

  1. Cudne... Prawie jak prawdziwe :-). Wy to macie pomysły.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy:)Pomysłów mamy moc, ciut gorzej z realizacją a jeszcze gorzej z publikacją na blogu:)

      Usuń