sobota, 14 czerwca 2014

Pomelo- książeczka o małym słoniu

Pomelo to mały różowy słonik z długą trąbą, który mieszka w ogrodzie pod dmuchawcem. Ma tam też kilkoro przyjaciół: żabę Ritę, ślimaka Gigi i Gantoka, pająka Silvio oraz truskawki, cukinie, pory, miętę itp.

"Pomelo jest zakochany" to książeczka, która zawiera trzy krótkie opowiadania o małym słoniku. Tekstu jest tu bardzo mało, ale za to nieźle wpada w ucho. Cynamonka zna prawie całą książkę na pamięć! A do tego zabawne ilustracje z Pomelo w roli głównej.
"Pomelo jest zakochany"
Pomelo zakochany jest niemalże we wszystkim co jest w ogrodzie: w rzodkiewce, w żabie,               w kroplach rosy, w pięknej muzyce, w księżyyyyyyyyyyyyyyyycu, w szarym kamyku, którego nikt inny nie kocha... i oczywiście w swoim dmuchawcu.

"Wszystko znika"
Kończy się jesień i nadchodzi zima. Ogród bardzo się zmienia a Pomelo nie wie dlaczego tak się dzieje. Okazuje się jednak, że nawet na śniegu można się dobrze bawić i mieć swojego dmuchawca.


"Pomelo jest fantasłoniczny"
Pomelo czasami zapomina, że jest małym słoniem. Jest wtedy fantastyczny! Duży, piękny, nieprzemakalny, praktyczny, bardzo szybki, nie boi się w nocy porów, i co najważniejsze, tylko on jeden może mieszkać pod dmuchawcem!
Cynamonkom tak bardzo spodobała się ta książeczka, że pierwszy raz musieliśmy przedłużyć czas wypożyczenia książki na kolejny miesiąc ( my bardzo dużo książek wypożyczamy w bibliotece). Na początku czytaliśmy ją codziennie i to czasami kilka razy. Mała ilość tekstu sprawia, że książeczkę przeczytać można w kilka minut i nic nie traci na swojej wartości. U nas zarówno czterolatka jak i dwulatek książeczką są zachwyceni. Każde odbiera ją na swój sposób, ale każde też samodzielnie po nią sięga i ją "czyta".

Książeczka była dla nas inspiracją do wykonia prac plastycznych.
Pierwsza powstał już dosyć dawno temu. Cynamonka sama namalowała Pomelo i prawie w całości sama wykonała napis.


Dzisiaj powstała kolejna praca, tym razem malowana farbami, przy użyciu pędzli, szczotki do naczyń i szczoteczki do zębów. Obrazek przedstawia Pomelo wśród niezliczonej ilości dmuchawców:)Piękne dmuchawce malowane szczotką znajdziecie http://happyhooligans.ca/category/art-for-kids/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz