wtorek, 16 grudnia 2014

Aniołowa kolekcja domowa

U nas anioły to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia, mamy więc dla Was garść inspiracji na wykonanie tych niebiańskich istot i zapraszamy do obejrzenia naszej aniołowej kolekcji domowej.
Dzisiaj w planach było tworzenie choinek, ale pod wpływem chwili, zamiast choinek zrobiliśmy kilka aniołków.

Cztery aniołki stworzone zostały na bazie rolek po papierze toaletowym. Do ich wykonania użyliśmy jeszcze białej bibuły, drucików kreatywnych, styropianowych kulek i tektury.


Aby stworzyć aniołka z aureolką należy wyciąć długi pasek bibuły o szerokości podwójnej niż rolka. Bibułę okręcamy wokół rolki, wystające końce zaginamy i  wkładamy do środka. Miejsce łączenia podklejamy klejem.
Na skrzydła wycinamy pasek bibuły, marszczymy go, zawiązujemy długa nitką, którą obwiązujemy wokół rolki, tak aby skrzydła solidnie się trzymały. Można dodatkowo podkleić je z tyłu lekko klejem.
W celu ukrycia nitki możemy dokleić małą falbankę, również z bibuły.
Aureolkę wykonujemy z drucika kreatywnego. Tworzymy kształt koła a pozostałą część zaczepiamy z tyłu o skrzydła.
Dorysowujemy oczy i anioł gotowy:)

Cynamonka wykonała go podobnie, ale zamiast okręcać rolkę to pocięła bibułkę i poprzyklejała ją. Anioł dostał też dodatkowo pierzasta sukienkę. Córka namalowała również włosy, oczy, uśmiech, ręce oraz torebkę.Anioł ze styropianową kulką wzorowany był na aniołach z gazety "Piękno i pasje" z ubiegłego roku. Oryginalne wykonane były z drewna z kartonowymi skrzydłami, z głową z kuli drewnianej i pokryte gipsową taśmą. Przepiękne!Ponieważ nie miałam potrzebnych składników, zastąpiłam je tym, co znalazłam w domu.
Korpus anioła zrobiony jest z rolki po papierze toaletowym, skrzydła wycięte z tektury i pokryte klejem i gazą. Wewnątrz rolki umieściłam tekturowy krążek a w niego wbiłam kawałek patyczka od sushi, na który nabita jest styropianowa kulka. Na głowie aniołek ma wianek z rafii.

Cynamonka oczywiście tez chciała mieć podobnego aniołka i sobie zrobiła:)


Dwa ostatnie aniołki wykonane są na bazie stożka z białego papieru lub brystolu. Głowa , to koło doklejone do korpusu. Skrzydełka możemy wykonać z papierowej, ozdobnej serwetki lub papieru wyciętego w kształcie skrzydełek. Doklejamy włosy, piórka i ozdabiamy klejem brokatowym i gwiazdkami. Aniołki wykonane były w przedszkolu Cynamonków, więc wykonanie jest proste, tak aby małe rączki sobie poradziły.Aniołowych pomysłów jeszcze kilka mamy, ale czasu coraz mniej na ich realizację. Inspirujcie się i twórzcie własne aniołowe kolekcje a my tymczasem znikamy tworzyć choinki, łańcuchy, girlandy i oczywiście upominki dla bliskich:)

3 komentarze:

 1. o! u nas dziś tez aniołek! ("wisi" na facebooku)
  nawet trochę podobny do tego Waszego przedszkolnego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o! i widzę, że w komentarzu też mnie ubiegłaś :P
   telepatia jakaś?
   tylko nie mów, że następny pomysł to masa solna :D

   Usuń
  2. nie solna, ale masa:) Jak zdążymy ją zrobić, bo w domu mamy szpital, łącznie ze mną:)

   Usuń