wtorek, 9 grudnia 2014

Choinka do nauki literek i cyferek

Mamy już "ubraną" pierwsza choinkę, ale nie taka zwykłą. To choinka literowo-cyferkowa, dzięki której mieliśmy nie tylko moc zabawy, ale również trochę nauki.
Choinka wycięta jest z dużego, zielonego brystolu, kółeczka z cyferkami i kropeczkami z samoprzylepnej pianki. Jest dosyć gruba, więc małe łapki doskonale sobie z nią radzą a na dodatek bez problemu można ją kilkakrotnie przyklejać, co jest dodatkowa atrakcją. Kiedy kółeczka znalazły właściwe miejsce, łączyliśmy je w pary z kropkami za pomocą gwiazdek wyciętych ozdobnym dziurkaczem i przyklejaliśmy klejem. Całe zadanie miało być przeznaczone dla Cynamonka, ale najbardziej interesujące było dla niego stawianie wieży z kółek i kilkakrotne naklejanie na choinkę. Całą resztę wykonała Cynamonka.
Kółeczka to oczywiście były nasze bombki a z gwiazdeczek układaliśmy łańcuchy. Kilka błyszczących gwiazdek zostało również przyklejonych w celach dekoracyjnych:)
Druga strona choinki, to część literkowa. Cynamonka powoli zapoznaje się z literami pisanymi i wprowadzamy je w różnych zabawach.Taka forma również jej się podobała i bardzo chętnie dobierała małe, pisane z dużymi, drukowanymi literkami.
Najpierw powycinałam z brystolu kółka, poprzecinałam je na pół i na jednej części zrobiłam dużą literę drukowaną a na drugiej małą pisaną. Od spodu podkleiłam taśmę dwustronną. Zadaniem Cynamonki było złożenie całej bombki. Poszło jej znakomicie i tylko małe "l" i "t" jej się pomyliły.
Choinka miała być jeszcze przystrojona, ale energia spadła po tym wysiłku intelektualnym i siła była tylko na podskoki a nie kolejną porcję przyklejania.
Mamy jeszcze w planach wykonanie kilku choinek, zdecydowanie mniejszych. Będą wykonane zupełnie inną techniką a cześć z nich będzie przeznaczona na upominki dla bliskich. Niebawem pokażemy je na blogu i na Facebooku. Zapraszamy:)

4 komentarze:

 1. Wielofunkcyjna choinka :) To mi się podoba!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały pomysł !:) Świąteczna magia i nauka w jednym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie zabawy są najlepsze a moje dzieci chętnie w nich uczestniczą. A o to właśnie mi chodzi:)

  OdpowiedzUsuń
 4. ooo, SUPER pomysł, niedawno robiliśmy podobne choinki, jedna do nauki liczenia też a druga do nauki czytania metoda Cieszyńskiej, taka też z pewnościa zrobimy:-)))

  OdpowiedzUsuń