czwartek, 11 grudnia 2014

Robimy świąteczne pocztówki

Zbliżają się święta i jak co roku będziemy wysyłać kartki pocztowe do naszych bliskich. Zamiast je kupować,  robimy je jednak sami. Do ich wykonania stosujemy różne ozdoby i techniki.
Zrobienie kartek jest bardzo proste i nawet małe dzieci bez problemu sobie z tym poradzą, oczywiście z nasza małą pomocą:)

 

W tym roku nasze karteczki są bardzo kolorowe i  błyszczące a do ich wykonania użyliśmy:
brystolu kolorowego
filcu
brokatu
guzików
gwiazdek wyciętych z brokatowego papieru 
gwiazdek-cekinów
pisaków
sznureczka

Najpierw z brystolu powycinałam kartki, które po złożeniu idealnie pasują do standardowej koperty (10,5/15cm).


Z cienkiego i sztywnego filcu, powycinałam różne kształty- duże koła na bombki, trójkąty na choinki i prostokąty na pnie. Cynamonka przyklejała je klejem Magic. Kleju należny używać bardzo mało, bo inaczej lekko przebija przez filc i niestety nawet po wyschnięciu jest lekko widoczny. Do ozdobienia choinek wykorzystaliśmy maleńkie skrawki filcu, które zostały nam po wycięciu podstawowych kształtów. Aby rozświetlić pocztówki córka powycinała ozdobnym dziurkaczem gwiazdki z brokatowego papieru i poprzyklejała je. Sznureczki zostały domalowane flamastrem.
Te bardziej skomplikowane (z szopką i aniołkiem) zrobiłam sama a elementy zostały najpierw ze sobą pozszywane nitką.
Dla młodszych dzieci, łatwiejsze w wykonaniu będą bombki, których nie trzeba wykonywać z taką dokładnością.
Dla Cynamonka narysowałam duże koło- bombkę. Synek posmarował koło klejem i posypywał brokatem oraz drobnymi, sztywnymi gwiazdkami. Sznureczek doklejony został z brokatowego kordonka. Trochę wszystko lepiło się do raczek, ale powstały dwie piękne karteczki.
Kolejne dwie Cynamonka wykonała praktycznie sama. Z papierowych kółeczek wykleiła bałwanka, dokleiła dużą ilość guziczków i domalowała skakankę. Kartka z reniferem powstała w podobny sposób. Trochę bałam się efektu, czy aby nie przesadziła z tymi guzikami, ale w rezultacie wyszło bardzo ładnie i ciekawie.Tak jak widzicie, karteczki można wykonać w bardzo prosty sposób, nie mając żadnych wyszukanych ozdób. Do środka wklejamy jeszcze życzenia albo piszemy je ręcznie. Potem tylko pakowanie w koperty, adresowanie, naklejanie znaczków i wrzucanie do skrzynki, które zawsze jest zajęciem niezwykle fascynującym dla Cynamonków.


Kartki choć nie zawsze doskonałe, mają swój urok a odbiorcy na pewno docenią to, że włożyliśmy w ich wykonanie całe nasze serce:)
1 komentarz:

  1. No i super Wam to wyszło :-)
    Ja ostatnio z Córcią też robiłam kartki :-)

    OdpowiedzUsuń