czwartek, 4 lutego 2016

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek kojarzy nam się zwłaszcza z pączkowym obżarstwem:) Nawet ci co za nimi niezbyt przepadają ulegają słodkiej pokusie. My oczywiście pączki też zajadaliśmy, ale przy okazji zorganizowaliśmy kilka pączkowych zabaw:)


Aby uczcić dzisiejsze święto i nie ograniczyć się tylko do jedzenia pączków, zorganizowaliśmy sobie kilka pączkowych zabaw.

Pierwsza z nich to ozdabianie kartonowych pączków. Potrzebne nam były koła wycięte z tektury, plastelina, bibuła, brokat i klej. Powstały dosyć oryginalne słodkości:)Kolejna zabawa to kolorowanie pisakami dużego tekturowego pączka.
Duże pokolorowane pączki zostały pocięte na kawałki i zamieniły się w pączkowe puzzle.
Była też zabawa w poszukiwaczy pączków...
A na koniec słodkie obżarstwo:)Dzięki tym zabawom poćwiczyliśmy małą motorykę, spostrzegawczość, układanie puzzli i zjedliśmy odrobinę słodkości. Dzisiaj było u nas bardzo pączkowo:)

4 komentarze:

 1. smakowicie :)
  ja na koniec zaproponowałabym tylko jeszcze wspólne smażenie prostych kakaowych pączuszków z serkiem homogenizowanym - dzieci na pewno doskonale poradziłyby sobie z przygotowaniem ciasta
  moje wyszły palce lizać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, mieliśmy piec pączki, ale niestety jesteśmy trochę schorowani, włącznie ze mną, i niestety nie mieliśmy już siły na pieczenie. Może innym razem coś upichcimy:)

   Usuń
 2. Napracowały się dzieci to i słodka nagroda była :) Super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fanką pączków nie jestem ale jednego w czwartek z "obowiązku" zjadłam ;-).
  Ps. Fajne zabawy wymyśliłaś. Podoba mi się to wyszukiwanie słów ;-)

  OdpowiedzUsuń