wtorek, 12 kwietnia 2016

Muzeum Czekolady w Barcelonie

Dzisiaj Dzień Czekolady! Bardzo pyszne i słodkie święto, zwłaszcza dla wielbicieli czekolady:)
Dwa lata temu obchodziliśmy go bardzo poznawczo a dzisiaj zapraszamy Was do Muzeum Czekolady w Barcelonie.


Cudowna Barcelona kryje w sobie mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia i odwiedzenia. Na jedno z nich natchnęliśmy się całkiem przypadkiem podczas naszego zeszłorocznego pobytu w Hiszpanii. To Muzeum Czekolady. Niepozorne z zewnątrz a wewnątrz kryjące w sobie mały urokliwy sklepik, kasę biletową i ogromną salę pełną eksponatów związanych z czekoladą. Na samym wstępie zaskakuje nas forma biletów. To nie zwykłe papierowe bilety, ale małe czekoladki:)
Dalej możemy zobaczyć zobaczyć drzewo kakaowca, ziarna drzewa, narzędzia do wyrobu kakao i czekolady oraz całe mnóstwo czekoladowych arcydzieł wyrabianych na coroczne konkursy. Dzieciakom oczywiście najbardziej podobały się te z bajek, nawet Kraina Lodu była:) Jest też mnóstwo tablic informacyjnych, gdzie możemy sobie poczytać o historii kakao i czekolady, są również projekcje filmowe. Muzeum bez problemu możecie zwiedzać z dziećmi. Są ławeczki do siedzenia, poduchy, można siadać na podłodze:) Zwiedzanie trwa ok 1 godz.
Wszystkie szczegóły na temat muzeum znajdziecie na Stronie Muzeum. Jeśli będziecie w Barcelonie, koniecznie je odwiedźcie:)
Zapraszamy na fotorelację i nasz poprzedni wpis o czekoladzie, który znajdziecie TU.W muzeum jest również sklepik ze słodkimi pamiątkami. Jeśli tam traficie, to koniecznie kupcie sobie choć jedną z nich. Są przepyszne:)

2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. Fantastyczne:) Jak cała Barcelona zresztą. Takich perełek jest tam mnóstwo:)

      Usuń