czwartek, 21 kwietnia 2016

Papier toaletowy super zabawką

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze zabawy powstają z niczego:)U nas potwierdza się to za każdym niemal razem. Patyki, kamienie, kartony a ostatnio nawet papier toaletowy! Tak, tak, papier toaletowy! Jedna duża paka i moc zabawy:)Papier toaletowy może być bardzo twórczą i rozwijającą zabawką. Moje szalone dzieci i ich szalone pomysły na wykorzystanie dziesięciu rolek papieru toaletowego są tego najlepszym dowodem.

Zazwyczaj zabawy papierem przyprawiają nas o powiedzmy, mały dreszczyk, kiedy wchodzimy do łazienki a tam rozwinięta rolka papieru leży na podłodze i właściwie nie wiadomo co z nią zrobić.
Tym razem u nas było inaczej. To ja dałam dzieciom zakupione 10 rolek papieru i pozwoliłam działać. Ich pomysłowość na wykorzystanie potocznie zwanej s...j taśmy nawet mnie zaskoczyła. Zresztą zobaczcie sami i może też zdecydujecie się na nudę zafundować dzieciom papier toaletowy:)

Zaczęło się bardzo niewinnie od budowania różnych konstrukcji. Były wieże, zamki i różnego rodzaju siedziska.Noszenie kilku rolek papieru na raz to niezła gimnastyka:)
Było też podnoszenie stopami Ćwiczenia z równowagi


Super buty i super rękawice dla bohaterówGra w kręgle
 Przewracanie super wieży piłką

Rolki zaczęły się w pewnym momencie rozwijać i powstały nowe pomysły i nowe budowle:)


Nie obyło się też bez mumii- tutaj mama trochę pomagała w okręcaniu. Ważne jest aby papier był dosyć gruby, bo inaczej strasznie się zrywa. Nasz wytrzymał próbę mumifikacji:)

Kiedy wszystko już się rozwinęło zaczęły się niesamowite wygłupy i tarzanie w papierze. Uwaga, na tym etapie zabawa jest najlepsza i proszę nie zwracać uwagi na kurz i mega bałagan:)

Jak sami widzicie, nawet tak przystępny i tani produkt może być inspiracją do wielu zabaw. My pokazaliśmy tylko część możliwości jakie daje papier toaletowy. Można go jeszcze wykorzystać do prac plastycznych, z pustych rolek stworzyć domki, zwierzaki itp. Jest moc możliwości:)
Bawcie się dobrze:)

TU znajdziecie nasze poprzednie zabawy toaletowe z ciut młodszym dzieckiem.

3 komentarze:

 1. Niby zwykle rolki papieru a ile dzieciaki mają frajdy. ;-) Choć nie wiem czy "odważe" się i pozwolę Dusi na takie szaleństwo ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zabawa był wspaniała. Trochę się jej obawiałam na początku, ale jak widziałam jaką frajdę im to sprawia, to pozwoliłam tym razem na totalną samowolkę:)

   Usuń
 2. Zwykły papier a ile radości 😊

  OdpowiedzUsuń