czwartek, 6 listopada 2014

Puzzle z dziecięcego obrazka

Moje dziecko puzzli nie ma nigdy dosyć. Te, które posiada układa błyskawicznie. Trochę więcej czasu potrzebuje do ułożenia puzzli na 160 elementów. Ciągle chciałaby nowe i nowe a tych starych nie mamy już gdzie ustawiać.
Dzisiaj powstały  więc puzzle własnej produkcji.
Do ich zrobienia potrzebujemy tylko dziecięcego obrazka, bloku technicznego, kleju i nożyczek.
Obrazek naklejamy na bardziej sztywne podłoże np. na blok techniczny. Na odwrocie rysujemy linie, wzdłuż których będziemy wycinać elementy puzzli. Liczba elementów zależy od poziomu trudności jaki chcemy uzyskać. Wycinamy elementy. Aby papier nam się nie wyginał przyciskamy elementy czymś ciężkim np. książkami. Jeśli już są sztywne i nie odkształcają się możemy przystąpić do układania. Moja Cynamonka uwielbia takie puzzlowe rysunki i bardzo chętnie je układa a radość jest tym większa, że rysunek, to przecież jej małe dzieło:)W ten sam sposób można zrobić puzzle z plakatu, czy strony z ulubionej gazetki. Ja w dzieciństwie miałam takie puzzle np. z widokówek:)

Przyjemnej zabawy:)

3 komentarze:

  1. Jankowi na pewno też by się spodobało... ale na razie rysuje od tak niedawna, że na razie JA muszę dojrzeć do momentu, kiedy po prostu potnę jego dzieło :P
    pomysł fajny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja pierwsze rysunki też przechowuję a ten był wykonany na potrzeby puzzli. W rezultacie też mi było szkoda, ale córka bardzo chciała mieć z niego puzzle:)

    OdpowiedzUsuń