piątek, 30 stycznia 2015

Akcesoria na bal czyli zaczynam przygodę z szyciem

Dzisiaj z samego rana Cynamonki wyruszyły na książęcy bal. Wstały wcześniej niż zwykle, bo tym razem, trzeba było dojechać do przedszkola konno:)Wreszcie zdecydowałam się na zakup maszyny do szycia i kontynuowanie rodzinnej tradycji amatorskiego szycia. Aby nie szyć zupełnie w ciemno, skorzystałam z pomocy mojej mamy i wspólnie uszyłyśmy akcesoria dla dzieci na przedszkolny bal.

Na pierwszy ogień poszły korony, które wydawały mi się banalnie proste a okazało się, że nieźle trzeba było się nakombinować, żeby w miarę normalnie wyglądały. Szara jest trochę za bardzo wypchana i lekko się zagina, na główce leży jednak całkiem dobrze.
Ponieważ tematyka balu to księżniczki i książęta, to dla księcia nie mogło zabraknąć konia. Na jednym oczywiście się nie skończyło, ponieważ księżniczka też takiego chciała. W ten oto sposób uszyłyśmy z babcią dwa koniki na patykach. Ich uszycie okazało się dosyć łatwe a efekt? No cóż, dla mnie rewelacyjny!Książę do kompletu ma jeszcze pelerynkę.


Dzieci są zachwycone swoimi balowymi akcesoriami, co oczywiście zachęciło mnie jeszcze bardziej  do szycia. Sama póki co nie zabieram się za koniki i korony, ale myślę, że po kilku obrusach i woreczkach zapachowych przejdę do bardziej skomplikowanych projektów. Trzymajcie kciuki, aby nie były gorsze od tych babcinych:)

A teraz ścianka i kilka fotek z akcesoriami:)


6 komentarzy:

 1. Bajeczne przebrania - fakt, że zrobione Twoją ręką dodaje im wartości i niepowtarzalności :). Pozdrawiam (i zapraszam "do siebie")

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też chcę konia dla Natu ! zapłacę sowicie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, a Natu na pewno konika niebawem dostanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. koniki są super! życzę, by zapał nie ostygł, a umiejętności rosły :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy konik na patyku jakiego uszyłam wyszedł ni nieco za duży, ale do dziś jest w użyciu. Potem uszyłam jeszcze dwa, sporo mniejsze dla młodszej córki i dla siostrzenicy. Jedna z ulubionych zabawek, Co jakiś czas uruchamiają się i organizują konne galopady po domu.

  OdpowiedzUsuń