czwartek, 30 października 2014

Straszne ozdoby na Halloween

Dzisiaj kilka propozycji ozdób Halloweenowych, które wykonacie z dzieckiem. Ozdoby są bardzo proste i można je wykonać nawet w ostatniej chwili:)

Mumie

Mumie wykonujemy z rolki po papierze toaletowym, pasków gazy lub bandaża, oczu i kleju.Rolke smarujemy klejem, okręcamy gazą, doklejamy oczy. Mumia już może straszyć:)


Duszki

Do wykonania duszków potrzebujemy czarny brystol lub inna czarną kartkę, watę, oczy lub czarny flamaster. Z brystolu wycinamy kształty przypominające postać ducha. smarujemy klejem, przyklejamy watę. Doklejamy oczy lub rysujemy je flamastrem. Możemy doczepić również sznureczek aby ozdobę zawiesić. Duszek gotowy:)Straszne dynie

Z bloku technicznego wycinamy koła. Bibułę w kolorze pomarańczowym tniemy na drobne kawałki i przyklejamy do koła. Z zielonej bibułki robimy listek a z czarnej oczy i straszną minę. Możemy równiez doczepić sznureczek. Dynia gotowa.Lamipon

Tę ozdobę polecam do wykonania osobom dorosłym. Potrzebny jest czarny brystol i słoik. Mierzymy obwód słoika i wycinamy takiej długości pasek z brystolu( szerokość paska dopasowujemy do wysokości słoika). Szkicujemy na nim domki, kamienice, czy inne budynki. Nożem do papieru wycinamy małe okienka. Końce paska przyklejamy do słoika. Wkładamy świeczkę. możemy przepasać słoik tasiemką i gotowe.
Udanej zabawy Halloweenowej!

2 komentarze:

  1. świetne pomysły! Mumię też kiedyś robiliśmy tylko na słoiku i w środku zapaliliśmy świeczkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe pomysły :) Chyba skusimy się na 'straszący lampion' - wersji z kartonem jeszcze nie próbowałyśmy :) U nas 'Halloween' to głównie strasząca Kinia - przebrana i umalowana ... a w efekcie - torba pełna cukierków :-)

    OdpowiedzUsuń