czwartek, 17 marca 2016

Wielkanocne zawieszki na okno

Bardzo powoli wkręcamy się w klimat wielkanocny i dopiero zaczynamy tworzyć ozdoby. Dzisiaj powstały zawieszki na okno. Są bardzo kolorowe a stworzenie ich wymaga nie lada precyzji od dzieci.


Zaczynamy od przygotowania wydmuszek. Kiedy są już puste, wymyte i wysuszone, malujemy je farbami i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.
Przygotowujemy kolorowe kwadraty z filcu i różnokolorowe koraliki. Na nitce zawiązujemy supełek i nawlekamy igłę. Następny etap to nawlekanie koralików, które raz po raz przeplatamy filcem oraz wydmuszkami. U nas na jednej zawieszce są maksymalnie 2 wydmuszki. Dzieciom tak spodobało się nawlekanie koralików, że dla wydmuszek brakowało miejsca.
Kiedy wszystko mamy już nawleczone, na drugim końcu nitki robimy pętelkę. Dodatkowo można do wydmuszek powkładać po kilka piórek.
Dekoracja gotowa i można zwiesić ją w oknie lub w innym wybranym przez Was miejscu:)

Polecamy, bo oprócz stworzenia pięknej dekoracji dzieci mogą poćwiczyć małą motorykę, precyzję i cierpliwość. Ozdoby stworzone samodzielnie mają dużo większy urok, niż te gotowe, zakupione w sklepie, więc przygotujcie wydmuszki i do dzieła:)

4 komentarze:

 1. piękne! szczególnie podoba mi się to połączenie wydmuszek i kolorowych piórek i końcowy efekt kompozycyjny - zdolne z Was Cynamonki :)
  zdecydowanie mnie zainspirowaliście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy i polecamy:) Myślę, że Wy jesteście równie zdolni i bez problemu sobie poradzicie z taką ozdobą:)

   Usuń
 2. Ooo... Podoba mi się... :-) ciekawa i oryginalna ozdoba Wielkanocna :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam też spodobał się pomysł i szybciutko postanowiliśmy go wypróbować:)Polecamy

   Usuń