wtorek, 22 marca 2016

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku i kiermasz wielkanocny

Weekend obfitował w różnego rodzaju atrakcje związane ze zbliżającym się świętem Wielkiejnocy. Było w czym wybierać i trudno było się zdecydować, którą atrakcję wybrać. Ponieważ nasze dzieci długo chorowały i zdecydowanie brakowało im świeżego powietrza, wybraliśmy kiermasz wielkanocny w Ostromecku niedaleko Bydgoszczy. Podziwianie pięknych ozdób połączyliśmy z wiosennym spacerem.


Ostromecko to mała miejscowość położona niedaleko Bydgoszczy z bardzo długą i bogatą historią. Główną jej atrakcją jest Zespół Pałacowo-Parkowy w skład którego wchodzą Pałac Stary (barokowy) z 1930r oraz  Pałac Nowy(klasycystyczny) z 1849r. Oba pałace położone są w przepięknym 36-hektarowym parku krajobrazowym w stylu angielskim. W parku oprócz pałaców możemy podziwiać 62 pomniki przyrody.

Naszą weekendową przygodę z Ostromeckiem rozpoczęliśmy od kiermaszu wielkanocnego. Wszystko zorganizowane było w pięknych pałacowych wnętrzach, w których zebrało się bardzo wielu regionalnych wystawców. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rękodzieło z wielu dziedzin. Była rzeźba, ceramika, szydełko,decoupage, maszyna do szycia i wiele innych. Mogliśmy podziwiać zdobienie jajek woskiem, posmakować miodu oraz wędlin a przede wszystkim nacieszyć oko.

fot. ze strony pałacu

Uwielbiamy rękodzieło, więc na oglądaniu oczywiście się nie skończyło. Kupiliśmy sobie kilka drobiazgów:)


Po kiermaszu udaliśmy się do parku na poszukiwanie wiosny. O tej porze roku nie wygląda jeszcze tak cudownie jak późną wiosną czy latem, ale powolutku z ziemi wyrastają krokusy i inne roślinki gotowe na przebudzenie.To był cudowny kiermasz i cudowny spacer z mocą leczniczą. Dzieciaki się dotleniły, wybiegały a i nawet katar zniknął:)

Kto jeszcze nie był był w Ostromecku, to musi to czym prędzej nadrobić. Gorąco zachęcamy, bo zarówno park jak i oba pałace to cudowna perełka naszego regionu.

5 komentarzy:

 1. Pałac z całym terenem jest przepiękny, a tego typu kiermasze wprost uwielbiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Późną wiosną i latem wygląda najpiękniej:)

   Usuń
 2. Zawsze na takich kiermaszach ubolewam że w portfelu tak mało gotówki jest ;-). A spacerek... Cudownie spędzony rodzinnie czas. Po zdjęciach stwierdzam że to naprawdę ładne miejsce :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na kiermaszach zawsze jest mnóstwo pięknych rzeczy, które chciałoby się kupić, ale...:) Zapraszamy w "nasze" strony, tu jest wiele takich perełek:)

   Usuń
 3. Zawsze na takich kiermaszach ubolewam że w portfelu tak mało gotówki jest ;-). A spacerek... Cudownie spędzony rodzinnie czas. Po zdjęciach stwierdzam że to naprawdę ładne miejsce :-)

  OdpowiedzUsuń