poniedziałek, 21 marca 2016

Wielkanocny wianek

Do Wielkanocy coraz bliżej więc działamy na pełnych obrotach.Tym razem chcemy pochwalić się naszym wiankiem:)


Zrobienie takiego wianka jest banalnie proste a materiały dostępne są w każdym domu.

Zaczęliśmy od wycięcia koła z niepotrzebnej tektury.


Potem dokładnie posmarowaliśmy je klejem i poprzyklejaliśmy piórka.


Kiedy klej zasechł a piórka mocno trzymały się koła, przykleiliśmy połówki skorupek oraz kilka małych styropianowych jajeczek. Wnętrza skorupek wyłożone ostały piórkami lub trocinami (one też zostały przyklejone). W dwóch skorupkach dzieci wkleiły również małe kurczaczki. Generalnie jak zwykle panowała pełna swoboda i dzieci wprowadzały swoje pomysły w czyn:)Pracy niezbyt dużo, materiały niezbyt skomplikowane a powstała kolejna, ciekawa ozdoba na Wielkanocny stół. Do wianka można dorobić również sznureczek i zawiesić na ścianie. Kolejny pomysł na wianek, to bardzo oryginalne i pomysłowe nakrycie głowy:)Jako, że u nas nic nie może się zmarnować a Cynamonka z niczego tworzy różne mniej lub bardziej ciekawe dziwactwa, to oprócz wianka, powstała jeszcze jedna ozdoba.
Z środka, które zostało po wycięciu obręczy na wianek, najpierw powstała twarz a później gniazdo. Póki co są w nim jajeczka, ale podobno niedługo mają się z nich wykluć kurczaki. Mam nadzieje, że nie będą niebieskie:)5 komentarzy:

 1. Świetne! Żałuję, ze zobaczyłam go dopiero teraz, bo dziś córce musiałam coś wymysleć do szkoły, ale skończyło się na kilku przypiętych do czapki kwiatkach- pozyczone od mamusi broszki kwiatowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, ale może i tak skorzystacie z naszego pomysłu:)

   Usuń
 2. Jest piękny i bardzo pomysłowy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy:)Do Twoich im daleko, ale konkurencja rośnie:)

   Usuń
 3. Wow! Pięknie wyszedł! I te skorupki jajek z wnętrzem, boski <3

  OdpowiedzUsuń