niedziela, 11 maja 2014

Wystawa zwierząt w Minikowie

Ładna pogoda zawsze skłania do wypadów za miasto. Dzisiaj raz po raz popadywało, ale i tak postanowiliśmy wybrać się na małą wycieczkę. Wybraliśmy Minikowo, małą wieś położoną ok 30 km od Bydgoszczy. Odbywały się tam właśnie  Targi Turystyczno-Ogrodnicze "Lato na Wsi". Cynamonki uwielbiają wszystko co związane jest ze wsią, a tam było to zagwarantowane.
Oglądaliśmy wystawę gołębi, kur, królików i innych małych zwierzaków. Niektóre zwierzęta można było nawet pogłaskać, więc Cynamonki były przeszczęśliwe!

 Gołębie. Niektóre jak dla mnie bardzo egzotyczne:)
A widzieliście kiedyś puszyste kury! Wyglądały jak pluszaki:)


Reszta drobiu była już bardziej popularna.


I króliczki. Urocze!


Było też mnóstwo wystawców z kwiatami i innymi roślinami do ogrodu. Była wystawa maszyn rolniczych- Cynamonki nie omieszkały wypróbować kilku małych traktorków- kosiarek do trawy. Było też kilka stoisk z regionalnymi przysmakami i hand made- to co Mamacynamonka lubi najbardziej. Z targów przywieźliśmy kilka drobnych pamiątek, również takich, które będą nam służyły do wielu zabaw.


W drodze powrotnej widzieliśmy bocianie gniazdo a w nim dwa bociany wysiadujące jajo. Musieliśmy nawet zawracać, bo Cynamonka go nie zauważyła a nie chciała, żeby ją ominęło takie wydarzenie.


Wracając do domu, przypomniało się nam, że w  Bydgoszczy, na Wyspie Młyńskiej, w samym sercu miasta, dzień wcześniej powstał kwiatowy dywan. Chcieliśmy go obejrzeć ale z  oryginalnego wzoru niestety już nic nie zostało. Zastaliśmy tam jednak mnóstwo roześmianych i bawiących się w kwiatach ludzi. Płatki tulipanów dosłownie wirowały nad głowami.


Wychodźmy więc z domu najczęściej jak się da. Każde miejsce, w które zabierzemy nasze dzieci jest dla niego nie tylko czymś nowym do odkrywania i poznawania, może być również świetnym miejscem do zabawy. I nie zawsze muszą to być miejsca odległe, egzotyczne i wyszukane. Czasami tam gdzie mieszkamy, żyjemy, najbliżej nas, dzieją się rzeczy niezwykłe!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz